NOVÁ KOLEKCE JARO/LÉTO 2021 TOKYO OD LOUIS VUITTON

„Zastavit někoho na ulici a zůstat v klidu stát, zatímco s ním mluvíte, není tak těžké jako sdělit něco kolemjdoucímu bez toho, abychom zastavili, zdrželi toho druhého, bez toho, abychom se snažili ho přesvědčit, aby následoval naši cestu, ale naopak mu dát impuls, aby šel právě svou vlastní cestou.“, Søren Kierkegaard, Konečný nevědecký dodatek k Filosofickým drobkům, 1846. 

Plavte se s hvězdami, skrz neprozkoumané vody, kde ještě nikdy nikdo nebyl. Na druhém zastavení putování kolekce Louis Vuitton jaro/léto 2021 prozkoumává Virgil Abloh, umělecký ředitel pánských kolekcí, nekonečný oceán představivosti. Fantazie je místem, které umí zobrazit i nemožné. Pojem nemožné poznáváme již během naší výchovy a je definovaný společenskými normami, které se slepě přenáší z generace na generaci. Kolekce navrhuje alternativu k racionalismu: s cílem zlomit řetěz – dosáhnout nemožného – musí mysl putovat do podvědomí a překonat rozumové hranice.

Louis Vuitton

Louis Vuitton

V srpnu 2020, kdy započala cesta značky Louis Vuitton z Šanghaje, se bouřliví černí pasažéři známí jako Zoooom a jeho přátelé vydali na cestu spolu s ní. Nyní se bláznivé postavičky vyloďují v Tokiu a strhávají všechny svou hypnotizující přehlídkou inkluze a jednoty. Kolekce, modelovaná lidskou podstatou konkrétní lodní zastávky, oslavuje multikulturalismus a památku historických transkulturních výměn. V 60. letech došlo k hudebnímu dialogu mezi Jamajkou a subkulturní Anglií, který vyústil v úchvatný žánr ska, které se posléze rozvinul do stylu two-tone a ska punk. Tato hudba dokázala spojit lidi z nejrůznějších vrstev a předvedla tak šokující sílu hudby. Navíc byla podnětem ke vzniku nové módy, která kombinuje jamajský styl a subkulturní interpretace britského krejčovského umění.

Louis Vuitton

Louis Vuitton

Tvorbu Virgila Abloha ovlivňují rodové pan-africké geny i inspirace v podobě plátna Kente, které pochází z ašantského království v Ghaně, kde se narodili umělcovi rodiče. Na přehlídce kolekce jaro/léto 2021 tyto vlivy ožívají prostřednictvím konverzace mezi rodovými a městskými kmeny, mezi vzpomínkami na dětství a životním vývojem. Symboliku přeměny podporuje návrhářova ideologie tzv. upcyklace: od vzpomínek k materiálům, kolekce recykluje a upcykluje minulost a obohacuje jí obnovenou hodnotou pro budoucnost.

Louis Vuitton

Louis Vuitton