Montblanc Great Characters Walt Disney Tribut vzdává hold legendám filmového světa

Od ikon kulturního světa přes velké myslitele a vůdce, Montblanc vydává každoročně od roku 2009 limitované edice psacích per s názvem Montblanc Great Characters, kterými oslavuje výjimečnost osobností, jež zanechali nesmazatelnou stopu v historii. V nejnovější kolekci Montblanc vzdává hold kulturnímu dědictví Walta Disneyho, amerického filmového tvůrce, producenta, podnikatele a inovátora; průkopníka ve filmových technologiích v oblasti zvuku, barev a animací, který vdechl život nespočtu nezapomenutelných postav, včetně milovaného Mickey Mouse.

Disney přinášel svými krátkými animovanými i hranými filmy radost divákům po celém světě. Nahlédnout do jeho fantazií a prožívat je naživo mohou návštěvníci v kouzelném Disneylandu, prvním tematickém parku svého druhu, jenž svoje brány otevřel v roce 1955. Od svých skromných začátků na pozici výtvarníka kreslených filmů se Walt Disney posupně stal jedním z nejdůležitějších filmových tvůrců v historii zábavy a byl poctěn rekordním počtem 32 Cen Akademie. Ve spolupráci s The Walt Disney Company byl vytvořen design per Montblanc Great Characters Limited Edition Walt Disney™ sdílející odkaz tohoto kreativního vizionáře, jehož vize a talent ovlivnily životy milionů dětí i dospělých po celém světě.

Montblanc Great Characters Walt Disney Tribut

Montblanc Great Characters Walt Disney Tribut

Celoživotní inovátor, Walt Disney přinášel nové formy zábavy jak na obrazovce, tak ve skutečném životě. Tvar speciální edice psacích per Montblanc Great Characters Walt Disney™ Special Edition je inspirován slavným monorailem, jednokolejnicovou vlakovou dráhou známou z parku Disneyland. Když byla vlaková dráha pro převážení návštěvníků napříč parkem v roce 1959 zavedena, stala se prvním denně jezdícím monorailem na západní polokouli. Klip pera odkazuje na vysoký komín z filmu Parník Willie, vůbec prvního Disneyho krátkého animovaného filmu opatřeného zvukem s Mickey Mousem a jeho láskou Minnie Mouse v hlavní roli.

Kombinace černé, červené a žluté na perech odráží tři tradiční Mickeyho barvy. Víčko a tělo pera jsou vyrobeny ze vzácné pryskyřice a ozdobeny různými motivy postavičky Mickeyho, tzv. „Hidden Mickeys“. Jde o hold neoficiálnímu fenoménu, kdy fanoušci hledají obrázek či siluetu Mickeyho schovaného v Disneyho filmech či Disneyho parcích a resortech po celém světě.

I přes počáteční neúspěch se Walt Disney nikdy nevzdal svých ambicí stát se pozoruhodným bavičem. Souřadnice na špičce pera odkazují na polohu garáže jeho strýčka v Los Angeles v Kalifornii, kde Walt Disney začal znovu budovat svůj sen poté, co opustil své první studio. V této garáži přišel s prvními vynálezy včetně inovativního stativu pro kameru, který sestrojil spolu se svým bratrem. Hrot pera speciální edice je vyroben z rhodiovaného zlata Au 585 a nese gravírovanou kresbu Mickey Mouse, zatímco vršek víčka zdobí vygravírovaný podpis Walta Disneyho.

Montblanc Great Characters Walt Disney Tribut

Montblanc Great Characters Walt Disney Tribut

Limitovaná edice Great Characters Walt Disney™ Limited Edition 1901 připomíná rok narození Walta Disneyho a je na víčku ozdobena tzv. multiplánovou kamerou v lakovaném provedení, vynalezenou společností The Walt Disney Company, tato průkopnická filmová kamera byla používána k vytvoření iluze hloubky v animovaných filmech. Tělo pera dekoruje obrázek mihotajícího se Mickeyho vyvedený v technice scanimation, díky které se postavička při otočení svrchního válce těla objevuje a mizí. Gravírování na peru vzdává hold uvedení Sněhurky a sedmi trpaslíků, prvního Disneyho celovečerního animovaného filmu, s vyrytými technickými specifikacemi (1.33:1, 83 MIN) a datem a místem světové premiéry (21/12/1937, LA). Rhodiovaný hrot ze zlata Au 750 zdobí vygravírovaný Mickey Mouse v podobě, ve které se objevoval při úvodních titulcích raných Disneyho filmů.

Limitovaná edice 90 kusů Great Characters Walt Disney™ Artisan Edition 90 oslavuje 90. výročí od vzniku postavičky Mickey Mouse. Částečně skeletové víčko a tělo pera jsou vyrobeny z bílého zlata Au 750 a laku, prokládané žlutým zlatem. Ozdobeny jsou motivy atrakcí zábavného parku Disneyland, postaviček z futuristického Tomorrowlandu – jedné z původních částí parku, nebo ikonickou jednokolejnicovou vlakovou dráhou monorail. Na víčku je vyobrazen Mickey Mouse oblečený ve skafandru odkazující na slavnou horskou dráhu Space Mountain. Kulaté průhledné okénko na helmě odhaluje obličej Mickeyho vygravírovaného na zlatém hrotu pera s logem slavného Mickey Mouse Clubu. Emblém Montblanc na vrcholu víčka je vyroben ze vzácné perleti.

Montblanc Great Characters Walt Disney Tribut

Montblanc Great Characters Walt Disney Tribut

Pomocí umělecké a technické přesnosti Montblanc vypráví příběh vypravěče, jehož kreativní vize a bavičský talent ovlivnily miliony životů. S blížícím se stým výročí The Walt Disney Company odkaz Walta Disneyho nadále formuje současnou popkulturu.