Jaipur Rugs: ručně tkané koberce s osobním příběhem, které dobyly srdce světových designérů

Le Patio opět dovezlo do ČR novou značku

Z dalekého Radžasthánu do Prahy doputovaly ručně tkané koberce ověnčené mnoha designérskými oceněními, které dodají punc výjimečnosti každému interiéru. Klienty jistě potěší i skutečnost, že nákupem pomáhají ženám z indického venkova získat sociální a finanční stabilitu.

Jaipur Rugs v obchodech Le Patio

Jaipur Rugs v obchodech Le Patio

Jaipur Rugs – pečlivě budovaná indická značka

Indie se svojí stoletími prověřenou tradicí různorodých řemesel je mnoha návrháři a designéry považována za zemi rafinovaného designu. Kvalitu řemeslného zpracování na světové úrovni povětšinou využívají zahraniční firmy pro růst svých globálních značek. Filosofie Jaipur Rugs je jiná: Jde o ryze indickou rodinnou firmu, která už od roku 1978 systematicky buduje unikátní  a kosmopolitní značku ručně tkaných koberců. Obdobně jako pro český Lasvit, pro Jaipur Rugs navrhují zahraniční uznávaní návrháři, výsledkem je pak zajímavé souznění tradičního řemesla a moderního západního designu.

Jaipur Rugs: Classic Gray

Jaipur Rugs: Classic Gray

Jaipur Rugs Company

Světové ocenění kolekce Error indické designérky Kavi

Mezi nejúspěšnější designéry značky patří Kavi, dcera majitele, která vystudovala jednu z nejprestižnějších designérských škol na světě: Schoolofthe Art Institute of Chicago (SAIC). Svůj talent mimo jiné uplatnila v poslední kolekci Error: Specifický současný design vzniká díky tiskovým chybám při výrobě, které se podílejí na nedbalé eleganci výsledného vzoru. Koberce z této kolekce získaly German Design Award v letech 2016 i 2017, a dostaly se do finále jedné ze světově nejprestižnějších cen, Carpet Design Award 2017.Právě tyto nádherné koberce přiváží Le Patio do Prahy.

Jaipur Rugs: ručně vyráběné koberce z Indie

Jaipur Rugs: ručně vyráběné koberce z Indie

Sociální rozměr tradiční ruční výroby a světový design

Značka, která kombinuje tradiční řemeslnou výrobu s dekory navrhovanými uznávanými světovými designéry, dává práci 40 000 řemeslníků, z nichž většina jsou ženy z 600 vesnic v části Indie, kde je těžké sehnat práci mimo zemědělství. Pro většinu žen je dojíždění za prací prakticky nemožné a mnohdy i kulturně nepřijatelné, proto je pro ně ideální podílet se na výrobě koberců z domova. Jaipur Rugs také nabízí svým zaměstnancům alternativní vzdělávací programy, pravidelné zdravotní prohlídky a možnost profesního růstu se zaměřením na manažerské dovednosti. Koberce jsou nejen ručně tkané, ale i samotná příze je ručně spřádána na kolovrátcích, které jsou stále od dob Gándhího symbolem rukodělné indické tradice. Každý koberec doslova projde 180 rukama, než je dokončen. Unikátnost koberců tvoří kombinace speciální tradiční techniky tkaní a použitých materiálů, jako jsou vlna, hedvábí, bavlna, juta nebo recyklovaná sárí.

 

Jaipur Rugs: Chicory

Jaipur Rugs: Chicory

Koberce Jaipur Rugs poprvé v ČR v obchodech Le Patio

Obchody Le Patio byly založeny již před 20 lety a nabízejí možnost vytvořit si vlastní styl bydlení - koncept je založen na unikátních kusech nábytku a limitovaných kolekcích doplňků vyráběných přímo pro Le Patio v různých zemích včetně České republiky. Designérka a majitelka obchodů, Monika White, osobně vybrala pro český trh koberce z kolekce Error a dalších, které se svým designem hodí do moderních interiérů. Vybrané koberce je možné si prohlédnout a rovnou zakoupit v showroomech. Le Patio také přijímá objednávky na základě katalogu, případně zprostředkuje i speciální zakázky pro své klienty. Součástí služeb společnosti Le Patio Lifestyle je i interiérový design na míru. Více se dozvíte na www.lepatiolifestyle.com.

Designové koberce Jaipur Rugs v Le Patio

Designové koberce Jaipur Rugs v Le Patio