Alba: nová designérská kolekce čalouněného nábytku od Alexandera Guflera

Alba má Good Design

Čalouněná kolekce designéra Alexandera Guflera, kterou TON poprvé představil v loňském roce na veletrhu Salone del Mobile, získala další ocenění. Patří mezi vítěze kategorie Nábytek 67. ročníku Good Designu, nejstarší soutěže svého druhu na světě.

Alba chair and armchair

Alba chair and armchair

„Po titulu German Design Award 2018 Winner a ocenění Nejlepší nový nábytek z výstavy Designblok je Good Design dalším potvrzením toho, že se nám práce na první celočalouněné kolekci povedla. Kromě designéra na tom mají obrovskou zásluhu kolegové z výroby, zejména čalouníci, " uvedl Jan Juza, marketingový ředitel značky TON. Alba totiž bezpochyby boduje také svým zpracováním a komfortem, na kterém se kromě precizního šití podílí i taštičkové pružiny a PUR pěna. Technologie, využívaná u ortopedických matrací, umožňuje udržet tvar a pevnost sedáku i při intenzivní zátěži.

Alba armchair

Alba armchair

TON launches Alba chair

Alexander Gufler

Alex se narodil v italském městečku Merano, dnes však působí ve Vídni. Studium zahájil na škole pro klenotníky v německém Pforzheimu, od roku 2003 se však začal orientovat na průmyslový design. Vystudoval jej na Univerzitě užitého umění ve Vídni. Od roku 2004 spolupracoval na projektech v AWS Design Vienna. Absolvoval také výstavy v Kolíně, Pure Austrian Design v rámci výstavy BLICKFANG v Tokyu, 100% East – Designfair v Londýně a Pure Austrian Design na Designbloku v Praze a Barceloně.

Alba lounge armchair

Alba lounge armchair

Celou kolekci, která obsahuje židli, křeslo a lounge křeslo, si bude možné osobně prohlédnout například na veletrhu IMM Cologne od 15. do 21. ledna 2018. TON se zde prezentuje v hale 2.2, ploše J020. "Kromě stánku bude naše stopa patrná také na projektu Das Haus. Jeho záměrem je představit vytvořením simulovaného domu pohled na budoucnost bydlení. Každý rok vzniká podle idejí jiného designéra, který při tvorbě kombinuje architekturu, interiérový design a design nábytku.

Alba

Alba

Kolekce kombinuje nadčasovost s řadou svěžích detailů. Také gastronomie se zde prolnula v názvu novinky. Alba je odkazem na italské město v oblasti Piemont, které je známé produkcí lanýžů.

Alba chair and armchair

Alba chair and armchair

Více informací na webu: www.ton.eu