Frilli Gallery: repliky starých soch z nejstarší dílny ve Florencii

Frilli Gallery je jednou z nejstarších dílen ve Florencii. Již více než 151 let se nachází na Via dei Fossi. Galerie má jednu z nejdůležitějších sbírek řeckých, římských, klasicistních, renesančních a neoklasicistních soch z bronzu a mramoru. Každá replika je umělecky vytvořeným mistrovským dílem. Všechny bronzové kusy jsou vyrobeny starými technikami odlévání vosku a jsou natřeny ručně, zatímco mramorové kusy jsou ručně vyřezávané odborníky na slovo vzatými.

Frilli Gallery

Frilli Gallery

Galerii založil Antonio Frilli, který byl v 19. století mezinárodně uznávaným umělcem. V té době byla Florencie oblíbenou destinací učenců, intelektuálů, podnikatelů a aristokratických rodin hledajících řádné vzdělání v oblasti umění a dějin umění. Byla to doba Belle Epoque, kdy byla Itálie sjednocena do jednoho státu a Florencie se stala jeho hlavním městem.

Frilli Gallery

Frilli Gallery

Frilli Gallery The carving of a marble block Putto Cecioni

Galerie rychle dosáhla mezinárodní slávy a brzy byla celosvětově proslulá pro své prestižní mramorové repliky skulptur. Frilliho kusy zdobily krásné rezidence bohaté klientely nejen v Evropě, ale také v Severní a Jižní Americe a na Dálném východě.

Frilli Gallery

Frilli Gallery

Repliky od Frilliho novým majitelům připomínaly originály, které viděli ve Florencii, místní kulturu a její velkou tradici umění. V průběhu let se galerie Frilli stala světově proslulou, nejen pro své originály, ale také pro své vynikající repliky mistrovských děl. Frilli dodnes vlastní největší sbírku modelů pocházející z původních skulptur.

Frilli Gallery

Frilli Gallery

Mnoho soch není jinde k dispozici jinde, a dokonce i když jsou, zřídkakdy dosahují kvality a opravdovosti modelů, jež vlastní Frilli. Jak se světová ekonomika měnila a jak se vyvíjel životní styl, tak se měnila i Frilliho klientela. Dnes dodává sochy do soukromých rezidencí, luxusních hotelů, domů, jachet, muzeí. Vyhledávají je jak sběratelé umění, tak krajináři a zahradní architekti.

Více informací na:  www.frilligallery.com.