Stell: designové držáky ve špičkové kvalitě pro váš monitor!

Variabilita prostoru

Umístění monitoru nebo TV na vhodný držák s sebou nese velké množství výhod. Absence stojánku, popřípadě celého stolu, tak zvyšuje variabilitu prostoru a uvolní vám pracovní plochu. Takové rameno pro monitor výrazně zvýší ergonomii pracoviště, snadno tak dosáhnete ideální pracovní pozice.

 

Stell: model SAA 4000 pro notebooky

Stell: model SAA 4000 pro notebooky

Správný výběr

Při výběru televizního držáku či držáku monitoru je nutné znát hodnoty dvou parametrů. Jednak je to hmotnost přístroje a zadruhé pak takzvaný VESA standard, což je rozteč čtyř otvorů pro uchycení televize či monitoru na držák. Jsou to otvory, jimiž se pomocí šroubů uchytí přístroj k držáku. Co se týká hmotnosti, zvolte držák, jehož nosnost je vyšší než hmotnost zařízení. V případě plynových držáků je specifikována jak minimální, tak i maximální nosnost a použité zařízení musí být v rámci tohoto rozmezí.

SOS 2010

SOS 2010

Stell - profesionální držáky

Výhody správného nastavení

Možnost nastavení vzdálenosti a výšky obrazovky monitoru či televize oceňuje většina uživatelů. Jestliže se pak v případě monitoru k tomu připojí možnost nastavení náklonu, je to ideální, protože výška středu monitoru by měla být kousek pod úrovní našich očí a zároveň by měl střed obrazovky být kolmý v obou osách na směr uživatelova pohledu. Jednodušeji řečeno, plocha obrazovky musí být rovnoběžná s pomyslnou spojnicí našich očí. Vraťme se ale k samotné konstrukci držáků. Naprosto ideální jsou držáky nastavitelné. Mezi nimi pak nejvyšší komfort zajišťují ty s plynovým pístem ve svém těle. Plynový píst totiž dovoluje nastavit odpor, a tím pohodlnou manipulaci monitoru s vynaložením minimální síly, třeba jen dvěma prsty! Výhodou také je, že není potřeba jej dále aretovat; zůstane tam, kde ho momentálně chceme mít. V případě monitorů je dalším plusem držáků takzvaný management kabelů a integrace USB portů, které ještě více napomohou uspořádání pracovní plochy. 

Model SOS 2010

Model SOS 2010

Modely držáků od značky Stell

Značka Stell, která je na našem trhu známá především držáky na televizory, nyní rozšiřuje nabídku o držáky monitorů s plynovými písty, hliníkovým tělem a kabelovým managementem s porty USB 3.0 a audio integrovanými v základně držáku. Montáž monitoru pak usnadňuje odnímatelná VESA deska. Model SOS 2010 je určen pro jedno zařízení o hmotnosti 1-9 kg s VESA standardem 75x75 a 100x100. Tento typ umožňuje náklon i otočení v rozmezí +90° až -90° v několika kloubech. V základně je USB 3.0 a audio port, výstup pro nabíjení, sluchátka a mikrofon. Instaluje se na hranu stolu i do otvoru pracovní desky. Prakticky tytéž parametry platí pro model SOS 2020, ten je již ovšem dvojitý a je určen pro monitory dva, případně s adaptérem na notebook Stell SAA 4000 jej lze použít k umístění notebooku a monitoru do stejné úrovně a tím získat mnohem pohodlnější pracovní prostředí z pohledu ergonomie. A model SOS 2030 je pak vhodný pro náročné uživatele.

Model SOS 2020 pro dva monitory

Model SOS 2020 pro dva monitory

Více informace najdete na: www.stell.cz.

Model SOS 2030

Model SOS 2030