Rectaurace La Loca: dopřejte si posezení na prosluněné terase a letní tapiokový dezert šéfkuchaře Radima Gerlicha

Letní počasí doslova láká k posezení na prosluněné terase. Najít to správné místo, navíc v centru Prahy, ale nebývá vždy snadné. Takovou oázu klidu nabízí například restaurace La Loca. Jejich terasa situovaná do vnitrobloku vás překvapí svým klidem a útulností. Navíc si zde můžete vychutnat středomořské menu, svěží dezerty či jen letní drinky. Terasa je dostupná každý den od 7:30 do 22 hodin. Poslouží tak k poklidné ranní snídani, pracovnímu obědu i večernímu posezení u drinku. Záleží jen na vás, kdy se rozhodnete restauraci La Loca navštívit.

Restaurace La Loca: terasa

Restaurace La Loca: terasa

Restaurace se vyznačuje tzv. crossover kuchyní, která propojuje pokrmy různých regionů. V La Loca konkrétně šéfkuchař Radim Gerlich rád míchá chutě Blízkého východu a Středomoří. Kromě oblíbených pokrmů, jakým je například šakšuka, si v létě můžete vychutnat řemeslnou zmrzlinu od Créme de la Créme či osvěžující tapiokový puding. Mottem restaurace La Loca je "Together Tastes Better", tedy Spolu nám chutná víc. Koncept podporuje sdílení jídla a společné radosti z něj. 

Restaurace La Loca: terasa

Restaurace La Loca: terasa

Vyzkoušejte recept na letní tapiokový dezert šéfkuchaře Radima Gerlicha

Tapiokový puding s mangem vás nadchne jiskřivou chutí, navíc nijak neohrozí vaši linii do plavek. Tapioka stále patří k exotickým surovinám, ale díky jejím benefitům stojí za to ji zařadit do jídelníčku. Obsahuje množství prospěšných látek, má nízký obsah cholesterolu a potěší i celiaky, je zcela bezlepková.

 

La Loca: Together Tastes Better

La Loca: Together Tastes Better

Tapiokový puding (4 porce)

Budete potřebovat: tapioka (50 g), kokosové mléko (250 ml), voda (250 ml), třtinový cukr (40 g), vanilkový lusk, limetové listy (3 ks), šťáva a kůra z jedné limetky, kůra z jednoho citronu, čerstvé mango (1 ks) a ovoce na dozdobení –  například maliny, borůvky, granátové jablko, …

La Loca: Together Tastes Better

La Loca: Together Tastes Better

Postup:

Kokosové mléko, cukr, vodu, limetové listy a vanilku přiveďte k varu a přidejte tapioku. Vařte na mírném ohni za občasného míchání 30-40minut. Vyjměte limetové listy, přidejte citrónovou, limetovou kůru a limetovou šťávu. Přelijte do sklenic a vychlaďte. Mango očistěte, nakrájejte na kostky, přidejte zhruba deci vody a vařte 10 minut. Poté rozmixujte. Podle potřeby přidejte cukr. Vychlaďte a servírujte do sklenice s připraveným tapiokovým pudingem. Na dozdobení přidejte vaše oblíbené ovoce. Skvělé jsou například maliny, borůvky či granátové jablko. Dobrou chuť!

La Loca: tapiokový puding

La Loca: tapiokový puding

Restauraci najdete v budově Hotelu Mosaic House v Praze 2, nebo více informací na: www.laloca.cz