Knižní novinka: Kitchenette vydává legendární kuchařku The Green Kitchen – Lahodná a zdravá vegetariánská jídla pro každý den

The Green Kitchen Stories

David Frenkiel  a Luise Vindahl patří k průkopníkům moderní vegetariánské kuchyně. Jejich kultovní blog Green Kitchen Stories inspiruje lidi na celém světě k přípravě mimořádně chutných vegetariánských jídel, prospěšných tělu i duši. V roce 2013 ve Velké Británii poprvé vyšel bestseller The Green Kitchen – Lahodná a zdravá vegetariánská jídla pro každý den s více než stovkou oblíbených receptů Davida a Luise, který se už 10. srpna konečně dostane také do rukou českých čtenářů. Stane se tak díky známé a uznávané food blogerce Markétě Pavleje alias Kitchenette – tak dlouho čekala na českou verzi kuchařek The Green Kitchen, až se je rozhodla vydat sama. Po první knize budou následovat dvě další. Slavnostní křest českého vydání knihy proběhne 13. 9. 2018 za přítomnosti obou autorů Davida Frenkiela a Luise Vindahl.

The Green Kitchen Stories

The Green Kitchen Stories

„Luise a David jsou mému srdci velmi blízcí, jsou mým největším vzorem. Nesmírně talentovaní manželé ze Stockholmu, rodiče tří malých dětí, rozumí výživě a navíc mají obrovský talent své recepty nádherně vyfotit a natočit. Jejich knihy jsou úžasné, inspirativní, překrásné a vůbec ne jen pro vegetariány. Když jsem po mnoha peripetiích dospěla k rozhodnutí udělat českou edici The Green Kitchen, stalo se něco neuvěřitelného – já tuhle krásnou rodinu potkala na Bali!,“ vzpomíná Markéta Pavleje.

The Green Kitchen

The Green Kitchen

Babka s čokoládou a lískovými ořechy

The Green Kitchen – Lahodná a zdravá vegetariánská jídla pro každý den

Na stránkách nové kuchařky, The Green Kitchen, se přesvědčíte, jak snadné je denně vařit chutná a vyvážená jídla. Naučíte se připravovat třeba bylinkovou frittatu s chřestem k snídani, zapečený falafel s divokou rýží, bylinkami a pistáciemi či sicilskou cuketu na parmazánu pro večeři s přáteli. Stejně neodolatelný je sladký a dekadentní čokoládový koláč s řepou nebo lahodný mražený jahodový cheesecake na křupavém korpusu ze slunečnicových semínek. S nadšením objevíte celou řadu polévek, salátů, šťáv a dobrot, které jsou na přípravu snadné, v chuti úžasné a co do vzhledu zkrátka nádherné.

Markéta Pavleje

Markéta Pavleje

Kdo je Markéta Pavleje

Markéta Pavleje se po absolvování gymnázia s výtvarným zaměřením prosadila mezi nejlepší české vizážistky a make-up artistky. Po dvanácti letech v módním byznysu v roce 2012 začala psát vlastní blog o vaření Kitchenette.cz, za který získala mnoho prestižních ocenění v soutěžích Food Blog Roku a Czech Blog Awards. Markéta stále neúnavně hledá zdravé a inovativní nápady, jak vaření posunout správným směrem. Je ženou mnoha talentů, vše sama fotí i postprodukuje, otevřela obchod kitchenetteshop.cz a v neposlední řadě spolupracuje s mnoha agenturami – díky zkušenostem nabraným při blogování a fotografování pomáhá mimo jiné tvořit krásný a estetický obsah pro média a sociální sítě. Vlastním nákladem vydala kuchařku Kitchenette – Rok v kuchyni a je spoluautorkou kuchařky Gastrokroužek – Spojilo nás jídlo. Kromě všech těchto aktivit se ve volném čase věnuje také hraní královského sportu - koňského póla. Markéta Pavleje žije v Praze, je vdaná, má dceru Grétu, syny Rubena a Isaaca.

The Green Kitchen - Family Portrait

The Green Kitchen - Family Portrait

Více informací na: https://kitchenette.cz/