PHILIPS TV: představení nového OLED televizoru na veletrhu v Berlíně

Minulý týden Philips TV na veletrhu IFA v Berlíně představil nový OLED televizor série 803, který přichází s ještě lepší obrazovou a zvukovou kvalitou než jeho předchůdce z roku 2017. Porota prestižních cen EISA mu udělila ocenění nejvýhodnější OLED TV pro období 2018-2019. OLED 803 se vyznačuje minimalistickým designem, velmi úzkým rámečkem z broušeného kovu a dvěma úzkými nožičkami podpírajícími obrazovku v pravém úhlu. Tenké rámečky umožňují plynulé „rozšíření“ obrazu na zeď díky technologii Ambilight.

Philips - OLED TV

Philips - OLED TV

Tento nový model kombinuje technologii OLED s druhou generací obrazového procesoru Philips P5 a unikátním třístranným Ambilightem. Panel navíc disponuje novým a vylepšeným poskládáním subpixelů a novou antireflexní vrstvou, díky kterým OLED 803 nabízí lepší podání černé a 10% zvýšení jasu. High Dynamic Range (HDR 10 nebo HLG) umožňuje zobrazit obsah s vyšším kontrastem, tedy s jasnější světlou i temnější černou přímo v jedné scéně při zachování vysoké míry detailů. Nicméně většina současného obsahu je stále v SDR a proto Philips přichází s unikátní technologií Perfect Natural Reality. Díky tomu předčí TV Philips konkurenční OLED modely se stejným panelem. Perfect Natural Reality průběžně vypočítává, jak zlepšit kvalitu, jas, ostrost a kontrast zdroje, aby se SDR obsah co nejvíce přiblížil HDR.

OLED 803

OLED 803

Kvalita zvuku byla také vylepšená a nezadá si s obrazovou kvalitou. Zadní basový reproduktor s technologií Triple ring nyní navíc doplňují další dva pasivní reproduktory. Výsledkem jsou hutné, ale stále čisté basové tóny. Operační systém Android TV je v televizoru poháněn výkonným čtyřjádrovým procesorem. Verze Android N se brzy dočká updatu na Android O s novým uživatelským rozhraním a funkcí Google Assistant, která umožňuje pomocí televize ovládat i další produkty chytré domácnosti pomocí dálkového ovladače s mikrofonem. Televizor byl navíc zařazen do ekosystému Amazon Alexa. Majitelé Alexy tak budou moci ovládat svůj televizor i pomocí tohoto zařízení.  

PHILIPS OLED 803

PHILIPS OLED 803