OREA HOTELS & RESORTS: mají nového zaměstnance robota Peppra!

OREA Hotels & Resorts přichází jako první společnost v České republice s neotřelou novinkou. Na recepci přivítá hotelové hosty inteligentní robot Pepper. Při vstupu do hotelu hosta pozdraví, správně nasměruje a zodpoví dotazy. Kromě praktických funkcí ale dokáže i pobavit, např. na přání zatančí.

Robot Pepper

Robot Pepper

Robot Pepper mluví momentálně anglicky, do konce roku by se měl naučit česky a plánuje se i rozšíření o další jazykové verze. Zodpoví dotazy, jak se zorientovat v hotelu, nabídne praktické informace o lokalitě, službách hotelu, či turistických zajímavostech v okolí. V budoucnu by měl byt propojen s hotelovým systémem a pomoci klientovi s checkinem.

Robot Pepper

Robot Pepper

OREA HOTELS & RESORTS

Recepční a zaměstnanci hotelu se o svou práci bát nemusí, robot má pomoci s drobnými dotazy, tedy nemá nahradit lidský kontakt zaměstnance hotelu, ale ulevit pracovníkům od náročné administrativy a zatraktivnit pobyt pro hotelové hosty. „Lidé, kteří pracují na Pyramidě, jsou z malého kolegy nadšeni. Robot Pepper je společenský a stále se seznamuje s novými věcmi a učí dalším dovednostem,“ vysvětluje Gorjan Lazarov, ředitel OREA Hotels & Resorts. „Těším se na spolupráci s lidmi v OREA Hotelu Pyramida a také na to, až moji sourozenci začnou pracovat v ostatních OREA hotelech,“ dodává robot Pepper.

Kongresová sál Orea Hotel Voroněž

Kongresová sál Orea Hotel Voroněž

Robot Pepper je 1,2 m vysoký a váží 28 kg. Má v sobě zabudované 4 mikrofony, 2 HD kamery, 3D senzor, dále dotykové senzory na hlavě a na rukou a 3 nárazníkové senzory. Dokáže hýbat hlavou, rameny, lokty, zápěstím, pěti prsty a kolenem a samozřejmě se pohybuje v prostoru a jeho maximální rychlost je 3 km/ hod.

Orea Resort Horizont

Orea Resort Horizont

OREA Hotels &Resorts pokračuje v nastaveném tempu zavádění novinek

OREA představila nový gastronomický koncept. Změnu hosté pocítili již na začátku roku při snídani, kdy jim kvalitní zrnkovou kávu servíruje life barista. Dále rozšířila nabídku pro firemní klientelu, která se opírá o interakci šéfkuchařů s hosty. Prim hrají lokální suroviny z jednotlivých regionů a jejich využití. A již investovala do nových technologií, např. pořídila nové elektromobily, vybuduje dobíjecí stanice u svých hotelů. Dále také chystá spuštění otevírání dveří ve svých hotelech pomocí telefonu, vybavuje pokoje tablety a TV, která bude kompatibilní s mobilními telefony. A od ledna letošního roku můžete také platit ve všech hotelech bitcoiny. 

OREA Hotel Santor: bar

OREA Hotel Santor: bar

Do roku 2021 bude OREA Hotels & Resorts navíc investovat do hotelů celkem 600 miliónů Kč. Už v loňském roce byly zahájeny rozsáhlé rekonstrukce hotelů Horizont na Šumavě, Voroněž v Brně a Pyramida v Praze, ke kterým letos přibude Resort Devět skal na Vysočině a Horal ve Špindlerově Mlýně. OREA Hotels & Resorts neinvestuje pouze do rekonstrukcí, ale i do personálu a velmi pečlivě sleduje zákaznickou spokojenost. Navíc kvalita zákaznického servisu souvisí s kvalitou personálu. Cílem tak není jen spokojený host, ale také spokojený zaměstnanec. Díky růstu důvěryhodnosti značky chce OREA dále rozšiřovat své aktivity a hledat nové destinace, kde bude provozovat hotely pod značkou OREA.

Robot Pepper

Robot Pepper

Více informací na: www.orea.cz