RESORT SVATÁ KATEŘINA: poznejte kouzlo ájurvédy během jedinečného víkendovém pobytu!

Ájurvéda jako recept na očistu těla i mysli

Jestli je i pro vás konec roku náročný, necítíte se dlouhodobě ve své kůži a toužíte zpomalit a načerpat novou energii, může být ájurvéda odpovědí a řešením vašich neduh. Jejím smyslem není léčit pouze příznaky nemocí, ale klade důraz na dlouhodobou prevenci za pomoci vyvážené stravy, pozitivního myšlení a celkového životního stylu. Jenom tehdy, kdy budeme naslouchat sami sobě a vlastnímu tělu a dáme mu to, co potřebuje, můžeme žít plnohodnotně. V dnešní době je totiž běžné, že nás něco bolí či trápí. Naše tělo nás tak upozorňuje, že rovnováha je narušená. Často pak buď sáhneme po dostupných medikamentech, které bolest potlačí, nebo ji přejdeme, neuděláme nic a zvykneme si.

Resort Svatá Kateřina

Resort Svatá Kateřina

Víkendový pobyt v resortu Svatá Kateřina

Právě proto je nyní nově v nabídce Svaté Kateřiny ájurvédský víkendový pobyt, ideální pro ty, kteří cítí, že si nutně potřebují odpočinout od starostí a povinností a láká je tato tisíce let stará indická medicína. Resort Svatá Kateřina je vyhlášenou oázou klidu a odpočinku. Najdete ji uprostřed lesů Vysočiny v blízkosti Pelhřimova.

Ájurvéda

Ájurvéda

Podzimní očista

Program startuje nyní na podzim, protože, byť máme spojenou detoxikaci organismu spíše s jarem, pro naši duši i tělo je právě aktuální sychravé počasí a ubývající denní světlo zatěžkávací zkouškou. „Když se řekne podzim, každému z nás se vybaví déšť, padající listí, změna času, ale rozhodně ne detoxikace,“ uvádí garantka ájurvédského programu ve Svaté Kateřině Zuzana Klingrová a dodává: „Podzimní očista je tak velmi důležitá, byť se od té jarní liší. Měla by být jemnější, žádné drastické půsty. Člověk by měl zpomalit, zaměřit se na odstranění toxinů z těla, která zatěžují játra a nervový systém.“

Jóga

Jóga

Ayur“ znamená život a „Veda“ je v překladu věda

Třídenní ájurvédský program vznikl pro všechny zájemce o tuto východní medicínu. Je koncipován tak, abyste se s ájurvédou pozvolna seznámili, vyzkoušeli ji na vlastní kůži a následně se rozhodli pro konkrétní program ušitý vám na míru. Během tří dnů vás čeká uvolňující ájurvédská masáž, lekce jógy a přednášky o této medicíně. Součástí je také ájurvédská strava a třešničkou na dortu výuka selfabhyangamasáže, čili pohybů, kdy masírujete sami sebe. Víkendový ájurvédský pobyt ve Svaté Kateřině je zaštítěn indickým střediskem Kairali.

Resort Svatá Kateřina

Resort Svatá Kateřina

Svatá Kateřina má však ve své nabídce i týdenní až třítýdenní programy, zaměřené například na detox nebo hubnutí, celkové očištění organismu či vás zbaví chronické bolesti zad prostřednictvím masáží, vyváženého jídelníčku, terapií, dechových meditací, jógy, bylinných doplňků a jiných očistných technik. Ať už si tedy zvolíte jakýkoliv program, vždy na vás čeká v úvodu vstupní konzultace s ájurvédským doktorem, který doporučí vhodné složení procedur a terapií během pobytu právě pro vás!

Resort Svatá Kateřina

Resort Svatá Kateřina

Více informací na: www.katerinaresort.cz