Valentýn v restauraci SaSaZu

Den svatého Valentýna se každoročně slaví 14. února a jak všichni víme, je to den lásky a oslav zamilovanosti. Je proto nejlepší, když si uděláte tento den s Vaším partnerem pěkný večer a užijete si čas jen spolu.

Pražská restaurace SaSaZu pro Vás připravila v ten den speciální menu, které sestavil šéfkuchař Andy Tan. Vybrané pokrmy tvoří symfonii chutí, které potěší Vás i Vašeho partnera. A protože SaSaZu je celé o sdílení zážitků a sdílení chutí, připravené menu je koncipované tak, abyste se o něj s parterem podělili a ochutnali tak celou škálu chutí, které nabízí asijská fusion kuchyně.

Po skleničce Prosecca si pochutnáte na oblíbeném salátu ze zelené papáji, který Vás dostane svou svěží chutí kombinující zelenou papáju se sladkým mangem, koriandrem, citronovou trávou, kešu oříšky a chilli-limetkovou omáčkou. Následuje kokosovo-kukuřičná polévka spojující jemnost kokosového mléka s výraznou chutí zelené kari pasty, thajské bazalky a yakitori omáčky. Pak následují rolky tak typické pro Asii, připravené ale v osobitém pojetí našeho šéfkuchaře. Rolky Bang Chang s krevetami, citrusy, bazalkou, mátou, kokosovou pastou a citrónovo-koriandrovou omáčkou, následované SaSa křupavou rolkou, nebo-li rolkami s tuňákem a lososem, wasabi a omáčkou z černého sezamu, které potěší nejen Vaše chuťové pohárky, ale svým zpracováním a barevností jsou také pohádkou pro oči.

SaSaZu

SaSaZu

Podělit se dále můžete o hovězí pěti koření s rukolovým salátem a tradiční čínské knedlíčky dim sum s hovězím masem, foie gras a zázvorovo-pepřovou omáčkou. Následuje kachna Tamarind s kořením pěti vůní a tamarindovou omáčkou a rib-eye steak s omáčkou z lanýžů a zázvoru. V SaSaZu používáme Prime USDA hovězí maso nejvyšší kvality, které je svou jemností a chutí nenapodobitelné. Zajistí Vám tak opravdový chuťový prožitek. Oslavu lásky pak společně zakončíte sladkou tečkou v podobě naší speciality Chocolate Ball. K večeři si můžete užít také lahev Prosecca Deseo Extra Dry.

Kompletní menu

Thajský salát z papáji [1,2,4,6,7,8,12]

Zelená papája, mango, koriandr, thajské fazole, kešu oříšky a citronová tráva, chilli-limetková omáčka.

Kokosovo-kukuřičná polévka [1,2,4,6,7,12]

Kokos, kukuřice, zelené kari, bazalka, yakitori.

Bang Chang krevety [1,2,4,5,6,7,8,12]

Rolka s krevetou, citrusy, kemiri ořechy, máta, bazalka, kokosová pasta, citrónovo-koriandrová omáčka.

SaSa křupavá rolka [1,2,3,4,6,11,12]

Lososovo-tuňáková rolka v řase nori, wasabi, omáčka z černého sezamu.

SaSaZu

SaSaZu

7+5 Asijských koření [1,2,4,5,6,7,8,10,11,12]

Hovězí pěti koření, rukolový salát, 7 koření limetkového togarashi, asijská hořčičná omáčka.

Shanghai Bao [1,2,3,4,6,7,14]

Dim sum s hovězím masem, foie gras, květák, zázvorovo-pepřová omáčka.

Kachna Tamarind [1,2,4,6,7,11,12]

Kachna pěti koření, tamarind omáčka, okurka.

Tai-Tai Roštěná na lanýži [1,2,3,6,11]

Steak z nízkého roštěnce, rukola, bramborovo-sezamová kroketa, lanýžovo-zázvorová omáčka.

Čokoládová koule [1,2,3,5,7]

Čokoládová koule, meringue, čokoládová pěna, brownie, kávový crumble.

Bottle of Prosecco Extra Dry

Deseo (Italy – Veneto).

SaSaZu

SaSaZu

Menu je potřeba dopředu objednat. Cena pro dva je 3 500 Kč. K ceně večeře je připočítána 10% service charge. Platba je nutná předem a rezervace je závazná. Valentýnskou večeři si můžete užít od 18:30 nebo od 21:00. Pokud máte zájem, zarezervujte si stůl zde.