Světla Thorn do kanceláří i ulic

Globální dodavatel interiérových a exteriérových svítidel s ovladači Thorn patřící pod skupinu Zumtobel Group představil produktové novinky. Své portfolio rozšířil napříč odvětvími – v osvětlení pro kanceláře, průmysl, sport i veřejná prostranství.

Odolnost a spolehlivost v průmyslových prostorách, variabilita a elegance v kancelářích:

Osvětlení pro průmyslové prostory musí být nejen odolné vůči náročným vnějším podmínkám od vlhka po extrémní výkyvy teplot, ale zároveň pomáhá zlepšit produktivitu zaměstnanců a podporuje je v každodenních pracovních úkonech. Svítidlo Aquaforce Pro rezistentní vůči prachu a vodě má jedinečnou konstrukci bránící hromadění nečistot a vlhkosti na povrchu. Nyní bylo doplněno o bezdrátové řešení bmLINK umožňující napojení na systémy řízení osvětlení s protokolem DALI.

Thorn

Thorn

Kancelářské prostory dnešní doby jsou velmi variabilní. Zahrnují open-space, zasedací místnosti, relaxační zóny, studovny či technické zázemí s podmínkami kladoucí odlišné nároky na osvětlení. Značka Thorn se dokáže se svou jednoduchou a zároveň ucelenou škálou osvětlení tvořící komplexní produktové portfolio přizpůsobit velké variabilitě prostor.

Modulární systém osvětlení řady Equaline umožňuje vytvořit správné řešení pro zapadnutí do jakéhokoliv prostoru. Jednoduchý obdélníkový tvar, snadná vestavná instalace a zároveň hliníkové těleso s povrchovou úpravou práškovou barvou činí z tohoto svítidla spolehlivého a zároveň elegantního pomocníka. Nově bylo svítidlo uvedeno ve verzi umožňující proměnlivou teplotu chromatičnosti tzv. tunable white. Vysoce kvalitní LED čipy jsou schopny měnit teplotu bílé barvy od hřejivých 2700 K do studených 6500 K.

Veřejné osvětlení Thorn je odolné i elegantní, slouží kolemjdoucím a dodává v noci nový život:

Osvětlení od značky Thorn dodává v noci městům nový život. Ať už se jedná o residenční oblasti, náměstí či památky, venkovní osvětlení musí vždy dobře sloužit kolemjdoucím i danému místu, navíc by se mělo doplňovat s okolní architekturou a být šetrné k životnímu prostředí.

Svítidlo Aerie tvoří diskrétní městský prvek, který vrhá světlo tam, kde ho lidé potřebují, a tehdy, když ho potřebují. Svítidla vysokého standardu se přizpůsobí jakémukoliv městskému projektu, může být instalována do náročných podmínek jako místa poblíž mořského pobřeží či do oblastí, které jsou vystavovány vysokým teplotám.

 

Thorn

Thorn

Contrast je všestranné architektonické bodové svítidlo, které splňuje podmínky pro bezpočet aplikací – od velmi kompaktního bodového svítidla po výkonný světlomet. Svítidlo je charakteristické svým moderním designem a všechny velikosti mají integrovaný ovladač. Světelný kontrast lze jednoduše přepínat a tlumit, teplotu chromatičnosti lze upravovat pomocí rozličných rozhraní.

Thorn

Thorn