Miss Dior Rose N’Roses řada přichází na scénu

Barevné pole růží stolistých se rozprostírá do dáli, kam jen oko dohlédne, úchvatně v něm hraje celá škála barev od světle fuchsiové po jemnou pastelově růžovou. Ve venkovské krajině v grasse nastává ráno a tlumené sluneční paprsky ještě nedosahují hřejivé síly jarních odpolední. Ne, pro májové růže, ještě stále orosené, je teplo tak akorát, aby se jedna po druhé pozvolna začaly otevírat a vydávat svou jedinečnou kouzelnou vůni, smyslnou a plnou života, zahalenou do medu a okořeněnou pepřem. Toto živoucí a překypující potěšení stoupá vzhůru a naplňuje vzduch svým omamným parfémem.

U Miss Dior Rose N'Roses jsem nechtěl stvořit růži, ale spíše ztělesnění záplavy květin. Chtěl jsem se znovu spojit se silným cítěním 'přírody', jako když jsem byl dítě a poprvé v květnu spatřil kvetoucí květinová pole. Růže pro mě představuje právě toto okouzlení. Chtěl jsem být květině co nejblíže, jak jen je to možné,“ sděluje François Demachy, tvůrce parfémů Dior.

Dior

Dior

Přivoněním k Miss Dior Rose N'Roses, intenzivní a plné života, se nás okamžitě zmocní pocit rašící přírody a poté nás příjemně překvapí, jak se vůně usadí a trvá. Náhlý výbuch vůně čerstvých květin, jenž uchvátí smysly a rozvine se. Barva – světlá energická růžová - jež se stane vůní. Intenzivní kořeněný úvod, zcela jistě květinový. Miss Dior Rose N'Roses nás strhne do oceánu čerstvých okvětních lístků. Doprostřed nekonečného pole posetého květinami.

François demachy vytvořil velkoryse bohatou květinu, ultra-přítomná a vytrvalá růže, jež se ve velkém prolíná s esencemi a absolutními silicemi. Brilantní růže z grasse a živoucí damašská růže pojí své síly v tomto velkorysém obrazu, čímž se násobí smyslové počitky a olfaktorické fazety. Neuvěřitelně rozmanité olfaktorické nuance a barvy provensálské krásy jsou podtrženy dynamickými vpády jejích tureckých a bulharských sestřenic. Nejde o pouhý portrét růže, ale o úchvatné plátno zaplavené květinami, příval voňavých okvětních lístků umocněný radostným vpádem ovocných a šťavnatých not bergamotu a mandarinky, podpořený svěží pronikavou citrusovo-mátovou notou pelargoniové esence.

Dior

Dior

Název této nové kompozice, Miss Dior Rose N'Roses nádherně zvýrazňuje opakováním slov záplavu květin a zrcadlí olfaktorickou ozvěnu, již jsem chtěl vytvořit v notách základu, které rozeznívají srdce tvořené růžemi,“ dodává nakonec François Demachy, tvůrce parfémů Dior.

Dior

Dior