BMW řady 6 Gran Turismo je novinkou v prémiovém segmentu aut

BMW řady 6 Gran Turismo je v prémiovém segmentu vozů vyšší střední třídy výjimečnou individualitou, navrženou tak, aby byla schopna splnit nejrůznější požadavky moderních náročných zákazníků. Kombinuje pro BMW typické sportovní schopnosti s mimořádným komfortem na dlouhých cestách. Vnější vzhled, který vyniká moderním výrazem a elegancí, je doplněn působivou funkční všestranností.

Pečlivě navržené úpravy designu karoserie a zdokonalení různých detailů interiéru dále profilují unikátní koncepci tohoto vozu. Nové BMW řady 6 Gran Turismo ještě více než kdy předtím podněcuje představivost spojením nepřehlédnutelné sportovnosti obalené vrstvou prémiovosti prostorného a luxusního interiéru. Radost z jízdy a celkovou efektivitu posunují na novou úroveň přepracované poháněcí soustavy a zavedení mild hybridní technologie. Progresivní charakter nového BMW řady 6 Gran Turismo je zřejmý také z digitálního přístrojového panelu a kontrolního displeje, které mají úhlopříčku až 12,3 palce, stejně jako dalších inovací na poli asistenčních systémů, způsobů obsluhy a konektivity.

Univerzálnost BMW řady 6 Gran Turismo spojená se sportovní elegancí připomínající kupé a s komfortem luxusní limuzíny mu zajistily značnou celosvětovou popularitu. Pro tento vůz se již rozhodlo více než 50 000 zákazníků z celého světa. Nové BMW řady 6 Gran Turismo vstoupí na trh v červenci 2020. Jeho výroba bude probíhat v továrně BMW Dingolfing po boku luxusního sedanu BMW řady 7 a luxusních sportovních modelů BMW řady 8.

NEW BMW

NEW BMW

Design exteriéru: Ostřejší výraz a nepřehlédnutelná sportovnost.
Přední a zadní část nového BMW řady 6 Gran Turismo vycházejí z aktuálního designového stylu značky. Rozměrné a čistě tvarované plochy jsou ohraničené jen malým množstvím linií, což automobilu dodává výrazný a osobitý vzhled s neodmyslitelnou dávkou sportovnosti. Působivost přední části dodává nově navržená BMW maska chladiče ve tvaru ledvinek společně s novými světlomety. Ledvinky masky chladiče jsou nyní širší a ve své spodní části více zasahují do předního nárazníku. Obě části masky chladiče jsou lemovány společným rámečkem a jejich svislé lamely v horní části vystupují výrazně směrem vpřed. 

Nově tvarované nižší světlomety standardně disponující matrixovou LED technikou s neoslňujícím asistentem dálkových světel BMW Selective Beam a jsou dalšími prvky, které přední část BMW řady 6 Gran Turismo opticky rozšiřují. Čistá grafika světel je zvýrazněna dvojicí segmentů denního svícení ve tvaru písmene L pro každý ze světlometů. Volitelně jsou k dispozici Adaptivní LED světlomety s matrixovou technikou, které mohou doplnit ještě laserové světlomety BMW Laserlight s dosvitem v režimu dálkových světel až 650 metrů.

Také tvary předního i zadního nárazníku opticky zvětšují šířku nového BMW řady 6 Gran Turismo. Spodní část nárazníku je rozdělena na tři části, z nichž krajní tvoří otvory pro vzduchové clony zlepšující obtékání předních kol vzduchem. M sportovní paket přidává další zdokonalení aerodynamiky a vyznačuje se nově pojatou mřížkou. Přepracován byl též zadní nárazník, který je nyní celkově jednodušší a navržený tak, aby zdůraznil své horizontální linie. Novinkou u M sportovního paketu je jeho střední spodní část tvořící velký difuzor. Koncovky výfuku integrované na pravé a levé straně zaujmou svým lichoběžníkovým tvarem.

NEW BMW

NEW BMW

Interiér: Moderní funkčnost a propracovaná luxusní atmosféra.
Specifickým rysem interiéru nového BMW řady 6 Gran Turismo je propojení různých vlastností. Na jednu stranu je přítomna typická sportovnost, ovšem současně jsou sedadla umístěna výše, než bývá obvyklé, což zvyšuje komfort nejen na cestách na dlouhé vzdálenosti. Typickou silnou stránkou nového BMW řady 6 Gran Turismo je také prvotřídní kvalita použitých materiálů a prvků výbavy i mimořádná úroveň vnitřního prostoru. Předností je unikátní koncepce interiéru, jež ctí přístup obvyklý u luxusních kupé, ovšem v tomto případě je spojený s ojedinělou variabilitou a moderní přizpůsobivostí pro každodenní život. 

Vysoko elektricky otevíratelné zadní víko odkryje zavazadlový prostor s objemem 600 litrů. Opěradla zadních sedadel dělená v poměru 40:20:40 lze stiskem tlačítka v zavazadlovém prostoru odjistit a nezávisle sklopit. Tím lze zvětšit prostor pro přepravu nákladu až na 1800 l. Dvoudílný pevný kryt zavazadlového prostoru je možné snadno složit pod jeho podlahu. 

Nové BMW řady 6 Gran Turismo se vyznačuje nově navrženými ovladači na středové konzole v leskle černém provedení a novinkou je též hnědé kontrastní prošívání pro černě čalouněnou palubní desku materiálem Sensatec. Kůží čalouněný volant je vybaven nově rozvrženými ovládacími tlačítky pro snadnější obsluhu zábavních funkcí, ale také asistenčních systémů. Tradičně široká je též nabídka sedadel, k dispozici jsou například klimatizovaná přední sedadla s masážní funkcí nebo zadní sedadla s možností elektrického nastavení sklonu opěradel. Integrace operačního systému BMW Operating System 7.0 umožnila nové způsoby ovládání různých funkcí vozu během cesty i ze zadních sedadel.

NEW BMW

NEW BMW

Motory a převodovky: Mild hybridní technika a pohon všech kol xDrive pro všechny šestiválcové motory.
Nové BMW řady 6 Gran Turismo posunuje sportovnost a současně hospodárnost na zcela novou úroveň i zásluhou nových motorů. Konzistentní elektrifikace je v případě nového BMW řady 6 Gran Turismo jasně patrná z mild hybridní technologie využívající 48V startér-generátor, která je standardní součástí všech nabízených motorů. Hospodárnost nových motorů zlepšuje schopnost rekuperace kinetické energie, přičemž radost z jízdy zintenzivňuje dodatečný výkon 8 kW/11 k, kterými startér-generátor může pomoci spalovacímu motoru. Nabídka motorů určená pro nové BMW řady 6 Gran Turismo pokrývá výkonové spektrum od 140 kW/190 k do 250 kW/340 k. Všechny moderní motory přitom již nyní plní emisní normu Euro 6d, jež vstoupí v platnost v roce 2021.

NEW BMW

NEW BMW