Toyota Land Cruiser: inspirujte se naším tipem na vůz, když cestuje sedm lidí

Tam, kde byl dříve potřeba minivan nebo dodávka, dnes postačí praktické SUV. Je totiž běžné, že tyto vozy mívají řadu sedadel navíc, a tak se sem pohodlně vejde i sedm cestujících. Tuto variantu nabízejí čím dál častěji i prémiové modely s luxusní výbavou a pohonem všech čtyř kol.

Toyota

Toyota

V současné době nabízí vozy schopné uvézt tolik cestujících prakticky každá značka, a nemusí to být vždy zmíněný minivan. Na trhu lze totiž najít i středně velká SUV se třetí řadou sedadel, třebaže může být počet míst vzadu omezený. Najít sedmimístný vůz v nabídce populárních značek je tedy poměrně snadné. V případě prémiových modelů je ovšem výběr užší. Jedním z vozů, se kterými neuděláte krok vedle, je Toyota Land Cruiser.

Toyota

Toyota

Světová premiéra modernizovaného Land Cruiseru 150 proběhla na autosalonu ve Frankfurtu v září loňského roku. Legendární terénní vůz se dočkal rozsáhlé modernizace a všechny jeho varianty dostaly bohatší výbavu. Nová linie karoserie i masky ho přiblížily Land Cruiseru V8. Cena startuje na 1 049 900 korun za základní verzi Live. Automobil je v nabídce s motorem 2.8 D-4D o výkonu 177 koní a pohon přenáší na všechna kola automatická převodovka se šesti rychlostmi.

Toyota

Toyota

Sedmimístnou variantu nabízí hned o stupeň vyšší varianta Legend, jejíž pětidveřová varianta začíná na ceně 1 309 900 korun. Třetí řada sedadel je elektricky sklápěná, její součástí je i airbag a sedadla mohou mít kožené čalounění s perforací. Výbava Active Trend za 1 709 900 korun pak navíc zahrnuje i asistenční systémy pro jízdu v terénu.

Toyota

Toyota

Na seznamu standardní výbavy Toyoty Land Cruiser je třízónová klimatizace s výstupy na druhou řadu sedadel a multimediální systém Toyota Touch 2 s barevnou dotykovou obrazovkou s osmipalcovou úhlopříčkou, satelitní navigace, systém Bluetooth, obsluha digitálních stanic a systém Premium Audio JBL se 14 reproduktory. V ceně je i zadní kamera a systém čtyř kamer monitorujících okolí vozu.

Toyota

Toyota

O balíček aktivní bezpečnosti Toyota SafetySense je navíc vybavena Varianta Active Trend. Balíček tvoří systém rychlého reagování v případě rizika srážky s funkcí rozpoznávání chodců, systém varování o nezamýšlené změně jízdního pruhu s aktivním zásahem do řízení, adaptabilní tempomat, systém rozpoznávání dopravních značek a automatická dálková světla. V této verzi je auto vybavené i systémy monitorování mrtvého úhlu v zrcátkách a varování o příčném pohybu za vozem.

Toyota

Toyota