MINI vozy BMW přichází s novým ovládacím systémem

Dokonale propojené, vždy online, automaticky integrované a vždy připravené na typické potěšení z jízdy. Takto se prezentuje městská prémiová mobilita v digitálním věku. Vedle svěžího, mimořádně puristického designu a nových prvků výbavy je vrcholem nových provedení 3- a 5dveřového MINI, stejně jako MINI Cabrio důkladně vylepšený ovládací systém s dalšími digitálními službami. Nyní lze více než kdy jindy bezproblémově integrovat nezaměnitelný MINI pocit do digitálního životního stylu.

Součástí vytříbené prémiové atmosféry uvnitř 3- a 5dveřových MINI a MINI Cabrio je přepracovaný centrální přístroj, 8,8“ dotykový displej s technologií Black Panel je nyní součástí standardní výbavy. Ovládací prvky audiosystému a dotyková tlačítka oblíbených položek jsou elegantně integrována do vysoce kvalitního leskle černého povrchu Piano Black. Barevné osvětlení LED dekorativního prstence obklopujícího centrální přístroj může mimo jiné odpovídat nastavení klimatizace. Pokud je nastavena vyšší vnitřní teplota, prstenec se v pravé části rozzáří červeně, sníží-li se, přejde zpět v levé části do modré. Ve spojení s výbavou prostorového osvětlení je dekorativní LED prstenec ozdoben výrazným laserovým gravírováním.

BMW

BMW

Aktuální pokroky v oblasti digitalizace symbolizuje také multifunkční přístrojový panel umístěný za volantem na sloupku řízení, který je součástí výbavy Connected Media, 5,0“ barevný displej, který také využívá technologii Black Panel, zobrazuje všechny důležité jízdní informace. V MINI Cooper SE (kombinovaná spotřeba paliva: 0,0 l/100 km; kombinovaná spotřeba elektřiny: 17,6–15,2 kWh/100 km (WLTP), 16,1–14,9 kWh/100 km (NEDC); kombinované emise CO2: 0 g/km) slouží také jako displej pro zobrazení stavu nabíjení při připojení ke zdroji elektrické energie. 

Nejnovější generace ovládacího systému ve 3- a 5dveřových MINI a MINI Cabrio zajišťuje, že potěšení z jízdy doprovází zcela nový uživatelský zážitek. Díky výrazně modernizovanému uspořádání je volba menu na dotykovém displeji centrálního přístroje ještě intuitivnější. Pro tento účel jsou poprvé k dispozici živé widgety, které lze zvolit pohybem prstu. Požadovaná funkce se poté zvětší uprostřed displeje. To znamená, že ovládání je v MINI ještě více sladěno s ovládáním známým z chytrých telefonů a jiných digitálních zařízení. Obsah živých widgetů a pořadí, ve kterém jsou uspořádány, lze individuálně konfigurovat.

Standardní konfigurace zobrazuje jeden widget pro Média, Komunikaci, Navigaci, Nastavení vozidla, Aplikace MINI Connected a Zprávy. V závislosti na funkci se aktuální stav, například zobrazovaná trasa nebo poslední zvolený audio program, vždy zobrazí v odpovídající grafice. Řidič může nyní vůbec poprvé přizpůsobit barevné provedení zobrazení na centrálním přístroji a multifunkčním panelu svému jízdnímu stylu a aktuální náladě. Pro grafické displeje jsou k dispozici dva režimy. V režimu „Lounge“ jsou vyvedeny v relaxačním barevném provedení oscilujícím mezi tyrkysovou a petrolejovou barvou. Přepnutím do režimu „Sport“ se pozadí obrazovky rozzáří červenou a antracitovou barvou. 

BMW

BMW

Režimy zobrazení se ve spojení s MINI jízdními režimy vážou na příslušné nastavení vozidla. Například přepnutí do jízdního režimu „SPORT“ na displejích okamžitě aktivuje odpovídající barevný svět. U vozidel s výbavou prostorového osvětlení lze kombinovat barevné světy displeje s barevným osvětlením interiéru. Pak je na výběr ze šesti barev osvětlení interiéru pro každý z režimů „Lounge“ a „Sport“.

Zobrazení eDrive modelu MINI Cooper SE na centrálním přístroji znázorňuje informace o aktuálním toku energií, dojezdu a možnosti, jak dojezd zvýšit, například přepnutím do režimu GREEN. 

Asistent dojezdu Range Assistant navigačního systému prověří, zda lze zvoleného cíle dosáhnout s dostupným nabitím baterie, a na zvolené trase doporučuje veřejné nabíjecí stanice. Kromě toho jsou nabíjecí stanice uvedeny také pod takzvanými body zájmu POI, včetně informací o dostupných přípojkách, provozovatelích a způsobech platby. Pomocí asistentu ekologické jízdy Green Driving Assistant navigační systém vypočítává nejefektivnější trasu do cíle. V úvahu bere individuální styl jízdy a dopravní informace v reálném čase RTTI.

BMW

BMW