Nové modely BMW s mild hybridním motorem

BMW X5 a BMW X6 je nyní k dispozici s mild hybridní technologií, která významně zlepšuje hospodárnost a dodávku výkonu. Od května 2020 doplní nové BMW X5 xDrive40d, které se vyznačuje kombinovanou spotřebou paliva 6,4-5,9 l/100 km a kombinovanými emisemi CO2 167-154 g/km), a samozřejmě také nové BMW X6 xDrive40d – kombinovaná spotřeba paliva 6,2-5,8 l/100 km a kombinované emise CO2 164–153 g/km). Zásluhou posíleného spalovacího motoru můžeme očekávat ještě intenzivnější zátah při akceleraci.

Pro BMW X5 a BMW X6 je typická agilita při jízdě na silnicích různého typu a současně robustnost při jízdě mimo ně. Výrazný, mohutně elegantní vzhled a luxusní interiéry obou zakladatelů svých segmentů z nich tvoří jedinečné celky i v jejich nejnovějších generacích. Výjimečnou radost z jízdy v těchto dvou modelech BMW řady X pomáhají dotvářet také kvalita, komfort a pokrokové technologie, které se projevují v oblastech obsluhy a digitálních služeb.

Novinkou je mimo jiné použití turbodmychadel s proměnnou geometrií rozváděcích lopatek pro nízkotlaké a vysokotlaké turbodmychadlo, které přináší rychlejší a spontánnější reakce motoru.

BMW X5

BMW X5

Nový vznětový motor disponuje nejvyšším točivým momentem 700 Nm dostupným mezi 1750 a 2250 1/min. Šestiválec dosahuje maximálního výkonu 250 kW/340 k při 4400 1/min. Nezáleží na tom, zda se nové BMW X5 xDrive40d a nové BMW X6 xDrive40d pohybuje na silnici nebo v terénu, optimální dodávku síly na kola zajistí 8stupňová samočinná převodovka Steptronic a inteligentní pohon všech kol BMW xDrive. Velikou výhodu můžeme pocítit i při dynamice v zatáčkách.

Dvoustupňový systém čištění výfukových plynů, který měl u vznětových motorů jako součást standardní výbavy premiéru v roce 2012, prošel dalším vývojem. Tento systém, umístěný v těsné blízkosti motoru, je nyní tvořen oxidačním katalyzátorem a filtrem pevných částic s vrstvou SCR. Pro účinnější eliminaci oxidů dusíku je na výstupu z SCR umístěna ještě jedna zádržná jednotka. Nové BMW X5 xDrive40d a nové BMW X6 xDrive40d proto již nyní plní emisní normy Euro 6d, které vstoupí v platnost počátkem roku 2021.

BMW X5

BMW X5

Nový vznětový motor je spojen startér generátorem pracujícím s napětím 48 V a tvoří s ním mild hybridní jednotku. Výkon 8 kW/11 k elektrického motoru spojeného s klikovým hřídelem spalovacího motoru přináší spontánnější dodávku výkonu a současně zvyšuje celkovou účinnost poháněcí soustavy. Asistence elektromotorem umožňuje novému BMW X5 xDrive40d a novému BMW X6 xDrive40d zrychlit z 0 na 100 km/h během pouhých 5,5 sekundy. Elektromotor současně umožňuje, aby spalovací motor po delší dobu pracoval z hlediska účinnosti v nejoptimálnějších otáčkách, což zajistí omezení krátkodobých výkyvů spotřeby paliva směrem vzhůru.

U nových modelů BMW je výhodou, že při jízdě setrvačností nedochází jen k odpojení motoru, ale motor může být i zcela vypnut. Aby se příspěvek jízdy setrvačností na ekonomice provozu více projevil, je tato funkce nově k dispozici nejen v režimu ECO PRO, ale také v nastavení COMFORT.

Více informací naleznete na těchto stránkách.

BMW X5

BMW X5