Poznejte netradiční automobil Automobil MERCEDES VISION AVTR

Jste milovníky budoucnosti, filmů a luxusních aut, které splní i Vaše nejtajnější sny? V takovýchto případech byste se měli rozhodně zaměřit na nový vůz značky Mercedes-Benz, který byl inspirován budoucností a především světoznámým filmem AVATAR, jehož premiéra je momentálně plánovaná na rok 2022. Neváhejte dlouho a propadněte novému vozidlu Mercedes-Benz Vision AVTR i Vy.

Letošní veletrh spotřební elektroniky nesoucí název CES 2020 nám přinesl opět spoustu novinek, které budou opět velkým přelomem v automobilovém průmyslu. Mezi těmito známými značkami, které zde představovaly nové vozy, nemohla samozřejmě chybět ani společnost Mercedes-Benz, která je velmi známým výrobcem kvalitních a luxusních vozů.

Automobil MERCEDES VISION AVTR

Automobil MERCEDES VISION AVTR

I v tomto roce přišla značka opět s úplnou novinkou, která na trhu ještě nebyla, a tou je nový vůz, jenž ztělesňuje vizi designérů, inženýrů a výzkumníků této společnosti. Ti si vzali inspiraci z filmu AVATAR, což vidíme nejen ze vzhledu vozidla, ale již také z názvu, kdy AVTR představuje zkratku nejen pro tento film, ale zároveň pro překlad „POKROČILÉ TRANSFORMACE VOZIDLA“.

Automobil pro nás přináší čtyři vysoce výkonné elektromotory a kombinovaný výkon více než 350 kW. Díky inteligentnímu a plně variabilnímu rozdělení točivého momentu je výkon všech čtyř motorů řízen nejlepším možným způsobem z hlediska jízdní dynamiky, ale především také vysoce efektivně. Vězte, že jízdu v takovémto vozu jste ještě nezažili – přináší pro nás neuvěřitelný zážitek a poskytuje tu nejvyšší možnou bezpečnost.

Automobil MERCEDES VISION AVTR

Automobil MERCEDES VISION AVTR

Vision AVTR má nahlížet do budoucnosti, a právě proto byl navržen v souladu s inovativním elektrickým pohonem, jehož základem je obzvláště výkonná vysokonapěťová baterie. Ta je zcela poprvé založena na chemii organických článků, čímž zcela eliminuje vzácné a drahé zeminy. Když už vozidlo takto předbíhá do budoucnosti, je jasné, že vysokým výkonem musí disponovat i baterie. Ta se dokáže velmi rychle nabít díky automatizované technologii vodivého nabíjení – pro nás to v praxi znamená, že se autobaterie plně dobije za pouhých 15 minut, a díky své kapacitě 110 kWh umožní elektrický dojezd až 700 km.

Velmi netradičně vypadá nejen exteriér vozu, ale zároveň i interiér, kdy k jeho návrhu přistupovali designéři opravdu individuálně a tak, jak to není úplně tradiční. Cílem bylo vytvořit zážitkový prostor, ve kterém bude chtít cestující trávit co nejvíce času, neboť ho doslova „pohltí“. Kupříkladu zadní sedadla jsou zdobena látkou měnící svou barvu – od tmavě modré po jemně světle modrou. A navíc jsou vybavena veganskou kůží DINAMICA ®, což je jediné mikrovlákno, které zaručuje udržitelnost životného prostředí během celé výroby.

Automobil MERCEDES VISION AVTR

Automobil MERCEDES VISION AVTR

První interakce mezi řidičem a vozidlem probíhá zcela intuitivně pomocí řídící jednotky – a tedy položením ruky na středovou desku interiér ožije a vozidlo rozpozná řidiče podle jeho dechu. Dále je úplnou novinkou zobrazení vnějšího světa pomocí zakřiveného modulu, který jej promítá v úžasné 3D grafice. A tak můžete do detailu vidět, co se děje v reálném čase kolem Vás.

Posuňte své hranice na novou úroveň a projeďte se ve vozu, který se přesunul v čase!

Automobil MERCEDES VISION AVTR

Automobil MERCEDES VISION AVTR