Nechte se okouzlit novým vozem od společnosti BMW

Požitek z jízdy, rychlost, přesnost a vlastní osobnost. To jsou charakteristiky, které přesně vystihují nový automobil značky BMW řady 1. Aktivní auto pro aktivní řidiče bude uvedeno na trh v listopadu 2020 poté, co si odjezdí poslední kalibrační zkoušky na okruhu Nürburgring v Německu.

Nové BMW 128ti si podmaní především mladší kategorii zákazníků. I přes jeho německý původ s ním ale rychle najde společnou řeč téměř každý. Pohon pouze předních kol umožňuje rychlost a jízdní dynamiku na vysoké úrovni. Z 0 na 100 km/h se odpíchne za 6,1 sekundy, a to díky čtyřválcovému motoru vybaveného technologií BMW TwinPower Turbo s výkonem 195 kW. Disponuje rovněž nově vyvinutým dvoulitrovým motorem.

BMW

BMW

Dynamičnost, plynulost a rychlost jízdy je jednoznačně pocítitelná. Může za to rovněž sportovní úprava podvozku, který je o 10 milimetrů snížený, nebo funkce M Performance Control, odpovědná za zvýšení agility. Převodovka Steptronic má celkem 8 stupňů. Dále na přední nápravě BMW 128ti najdete samosvorný diferenciál Torsen, rozhodný pro více trakce. Spotřeba paliva u tohoto vytrvalého auta se pohybuje mezi 7,1 až 6,8 litru na 100 kilometrů. Kombinované emise CO2 jsou v řádu 148 – 139 g/km.

Oproti BMW M135i xDrive shodil model BMW 128ti asi 80 kilogramů, což v kombinaci se sportovními pneumatikami jízdě dodává nový rozměr. Řízení a rovněž sportovní brzdy jsou upraveny tak, aby poskytovaly naprosto přesné interakce s řidičovým stylem jízdy.

Že BMW 128ti není jen další variantou řady 1 značky BMW dokládá nejen významný posun v exteriéru ale také v interiéru. Auto je velmi kompaktní a pro svého majitele bude skýtat vítanou obměnu oproti stávající nabídce. Speciální a precizní navržení automobilu již se potom postará o dokonalou radost z jízdy.

BMW

BMW