Vydejte se se svým oblíbeným šálkem čaje na cestovatelskou výpravu za skvělou chutí

Až se dnes odpoledne nebo zítra ráno posadíte ke svému zamilovanému čaji, zavřete na chvíli oči a představte si cestu, kterou musel urazit, než se dostal až k vám domů. V Čajové zahradě, v jejímž e-shopu a čtyřech obchodech si můžete vybrat z 500 druhů čaje a 60 druhů kávy, se potkávají voňavé balíčky z celého světa. Spojuje je kvalita a skvělá chuť, avšak každý z nich má jiné rodné místo. Vydejte se s Čajovou zahradou na lahodnou cestu kolem celého světa!

Čajová zahrada

Čajová zahrada

Cejlonské čaje jsou vyhlášené po celém světě svou jakostí. Vládnou také co do objemu vývozu. Historie čajových keřů v horských oblastech v srdci Srí Lanky, jak dnes zní oficiální název Cejlonu, se proplétá s historií celého ostrova. První desetikilová zásilka vzácného zboží opustila zemi v roce 1872, dnes putuje do celého světa na 330 milionů kilogramů čaje ročně. Každé ráno vyráží do vysokých kopců zahalených do mlžného oparu skupinky žen s koši na zádech a trhají jen ty nejjemnější čajové lístky na vršku jednotlivých keřů.  Ochutnejte plody jejich práce díky značce TeaTang a porovnejte šálky s původem na proslulých čajových plantážích v NuwaraEliye, Uvě, Kandy, Dimbule či Ruhuně.

Čajová zahrada

Čajová zahrada

Prozkoumejte kolébku čajové kultury - Čínu, která má 3 tisíce let dlouhou čajovou historii a čaj je jejím nejstarším exportním produktem. Podle jedné legendy byl objeven náhodou císařem a léčitelem Šen Jungem, když do jeho vroucí vody vítr zavanul několik lístků z čajového keře. Číňané od té doby čaj milují. Země nebeského draka je obrovská a čaj tak roste v mnoha různých podmínkách, díky čemuž se liší chuť tohoto nápoje z různých regionů. Ochutnejte ChinaYunnan Green v biokvalitě,ChinaGunpowderSpecial - Nebeský chrám s pevně stočenými čajovými lístky, voňavou a kvalitní čínskou Senchu nebo China Se Chungoolong s výraznou broskvovou vůní a chutí.

Čajová zahrada

Čajová zahrada

Vydejte se za šálkem skvělého čaje do Afriky. „Červený keř“ ve světě známý jako rooibos se od běžného čaje liší především tím, že nepochází z keře čajovníku, ale z čajovce kapského. Řadí se tak vlastně mezi bylinné čaje. Rooibos údajně zlepšuje imunitu, pomáhá při nespavosti nebo žaludečních obtížích a blahodárně působí na kosti a zuby. Kromě toho neobsahuje žádný kofein. Jemná síla nasládlého rooibosu byla pro Západ objevena koncem 18. století nizozemským botanikem. Čaj od té doby učaroval celému světu. Vyzkoušejte ho i vy, dopřejte si například čaj Rooibos červenýAfrický přítelRooibos Vanilkači Zelený Rooibos. Anebo si užijte neobvyklé spojení rooibosu a mateřídoušky v šálku ájurvédského čajeHari Tea.

Čajová zahrada

Čajová zahrada

Objevujte celý svět lahodných chutí díky produktům v rodinné firmě Čajová zahrada, která se zákazníky už 20 let sdílí radost z šálku kvalitního čaje a kávy.

Čajová zahrada

Čajová zahrada